U pacientov, ktorí prichádzajú k svojmu lekárovi s problémami naznačujúcimi hemoroidy, sa často zistí, že hemoroidy sú v podstate príznakmi iných chorôb. V týchto prípadoch je najčastejšou diagnózou análna trhlina.

Ide o pozdĺžnu prasklinu sliznice konečníka, ktorá sa ťažko alebo vôbec nehojí. Vyvolávajúcou príčinou análnej trhliny je tvrdá stolica, alebo naopak, opakujúca sa hnačka, poprípade mechanické poškodenie, ale dôležitým faktorom je aj stres. V prípade silnej neutíchajúcej ostrej bolesti a krvácaní zohráva rolu najmä zvýšené napätie zvieracích svalov konečníka. Preto sa pri každej stolici rana znova a znova natrhne. Stresové situácie na pracovisku, alebo domáce napätie sú tiež častými príčinami tejto choroby.

Dlhodobá, teda chronická análna fisúra vedie k zúženiu zvierača konečníka, k jazvám, deformáciám a trvalému poškodeniu. Často sa stretávame aj s fisúrami, ktoré sa napriek dlhodobému liečeniu nedajú odstrániť. Strpčujú život pacienta neustálou bolestivosťou a tým, že pacient nie je schopný sa od nepríjemného pocitu spôsobeného fisúrou odosobniť.

Na našej ambulancii dosahujeme výborné výsledky kombinovanou liečbou análnych fisúr a zúženia svalov konečníka. Popri špeciálnych liekoch, vyvinutých naším pracoviskom, používame i rehabilitačné cvičenie a psychoterapiu, ktoré tiež zohrávajú dôležitú úlohu pri liečení. Až v 95% prípadov dosahujeme trvalé vyliečenie choroby bez chirurgického zákroku.

Zavolajte nám, aby sme Vám pomohli!

+421 915 482 258
denne od 8:00-20:00 okrem nedele