UŽ TAKMER DVADSAŤ ROKOV LIEČIME V NAŠEJ AMBULANCII CHOROBY SÚVISIACE S HEMOROIDMI (ZLATOU ŽILOU) BEZOPERAČNE, BEZBOLESTNE s minimálnymi nepríjemnosťami pre pacienta!

Prvým krokom je vytvorenie presnej diagnózy. Začína sa vyšetrením konečníka a a jeho okolia. Po potvrdení správneho stavu zvieracieho svalu, nasleduje vyšetrenie s pomocou 8 cm dlhého nástroja s priemerom 2 cm, nazývaného anoskop. Po diagnóze vám povieme, ktorú z našich metód treba použiť na vyliečenie vášho individuálneho problému. Cieľom prvého vyšetrenia je lokalizácia choroby, jej typu a štádia. V našej ambulancii používame nasledovné metódy a ich kombinácie na liečenie chorôb spojených s hemoroidmi:

FOTOKOAGULÁCIA INFRACERVENÝM ŽIARENÍM >>> >>>

ELASTICKÁ LIGATÚRA- Barronova technika >>>

AKO SA PRIPRAVIŤ NA PROKTOLOGICKÉ VYŠETRENIE?

Pred vyšetrením nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Vhodné je, aby ste mali pred vyšetrením stolicu. Vyhýbajte sa hladovaniu, preháňadlám, či klystíru. Môžu byť aj škodlivé.

Prvá časť vyšetrenia

Váš ošetrujúci lekár spraví detailnú anamnézu. Opýta sa vás:

Akú máte stolicu?

Akú bolesť pociťujete pri stolici?

Dochádza ku krvácaniu pri stolici?

Cítite hrču, svrbenie, alebo ste si všimli tvorbu hlienu?

Pozorujete nafúknutosť, schudli ste v poslednej dobe?

Ste schopný udržať stolicu a vetry?

Boli ste už u lekára s týmito sťažnosťami?

Je v rodinnej anamnéze zhubné ochorenie?

Aké lieky užívate? Užívate lieky proti zrážanlivosti krvi? Ste na niečo alergický?

Druhá časť vyšetrenia

Váš lekár Vás poprosí, aby ste si ľahli na vyšetrovací stôl do polohy v ľahu na ľavý bok so vztiahnutými kolenami. Toto je najmenej nepríjemná pozícia, ktorá vám zároveň umožní, čo najlepšie uvoľnenie zvieracích svalov. Proktológ vám vyšetrí oblasť konečníka, čo je nevyhnutné pre stanovenie správnej diagnózy.

Tretia časť vyšetrenia

Lekár starostlivo vykoná vyšetrenie anoskopom. Pomocou tohto zariadenia dokážeme identifikovať zmeny sliznice v spodnej časti konečníka 5-8cm hlboko, ako aj čo najpresnejšie lokalizovať hemoroidy- zlaté žily. Pomocou špeciálnej kamery ukážeme aj vám, aké problémy sme našli a v prípade potreby obraz zachytíme. So špeciálnym ultrazvukovým zariadením spravíme zároveň aj vyšetrenie zvieracích svalov a svalov panvového dna. Ultrazvukové vyšetrenie nie je bolestivé.

Zavolajte nám, aby sme Vám pomohli!

+421 915 482 258
denne od 8:00-20:00 okrem nedele