ELASTICKÁ BARRONOVA LIGATÚRA

Pri hemoroidoch I.-II.-III. stupňa sa odporúča liečenie elastickou ligatúrou. Uprednostňujeme ju pred chirurgickým zákrokom. Na základe našich dlhoročných poznatkov, považujeme tento zákrok za výborný, s trvalým výsledkom.

PRINCÍP VÝKONU LIGATÚRY

K hemoroidálnemu uzlu sa pomocou špeciálneho zariadenia naloží tesný gumový krúžok, ktorý zabráni prívodu krvi do podviazaného uzla, a tým tkanivo uzla odumrie. Tento sa v priebehu niekoľkých dní vysuší a odpadne spolu s gumovým krúžkom a v priebehu 5-7 dní spontánne z tela vystúpi. Malá rana, ktorá ostáva na tomto mieste sa približne v období 2 týždňov zahojí. Jazva má pozitívnu úlohu, nakoľko fixuje prolabujúcu sliznicu ku spodine análneho kanála. Zákrok väčšinou opakujeme 3 krát s dvojtýždenným odstupom medzi zákrokmi.

Zákrok je v podstate bezbolestný, nevyžaduje si lokálnu anestézu, nakoľko na ošetrovanom mieste sa nenachádzajú nervové ukončenia. Procedúra trvá 1-2 minúty. Je vykonávaný prostredníctvom zariadenia, ktoré sa využíva aj pri prvom vyšetrení. Niekoľko dní po zákroku sa odporúča vyhýbať namáhavej fyzickej činnosti, ale nič nebráni tomu, aby ste vykonávali zvyčajné každodenné činnosti. Zákrok si nevyžaduje predprípravu, klystír ani požitie preháňadiel. Po zákroku nie sú žiadne diétne obmedzenia.

 

PREDNOSTI ZÁKROKU

Rýchle, bez bolesti, bezpečné s trvalým výsledkom Zriedka je nutné zákrok opakovať ( v prípade, ak by k tomu došlo v priebehu 2 rokov, náklady na zákrok nesieme my.)

EFEKTIVITA

Barronova elastická ligatúra je druhou líniou liečby hemoroidov. Pre použitie tejto techniky sa rozhodujeme vtedy, keď popri zmene stravy a používaní čapíkov pacientove ťažkosti pretrvávajú. Mnohí odborníci tvrdia, že tento spôsob je najefektívnejším bezoperačným zákrokom na liečenie vnútorných hemoroidov. My s týmto tvrdením súhlasíme. Ligatúru v každom prípade používame v spojení s tzv. infračervenou fotokoagutáciou, vďaka čomu je zákrok ešte účinnejší a samotný proces je bezpečnejší. V prípade zriedkavej obnovy hemoroidov, sa zákrok môže opakovať.

MOŽNÉ KOMPLIKÁCIE

K zápalom takmer nedochádza. U pacientov so sklonom k infekciám sa používajú antibiotiká profilaxis. Môže dôjsť k minimálnemu krvácaniu, seróznemu výtoku, to však nemá vplyv na priebeh hojenia. Väčšie krvácanie sa podľa lekárskej literatúry vyskytuje v prípade 1-2% pacientov. Na základe našich skúseností sa táto komplikácia vyskytuje u menej ako 0,5% pacientov. Aby sme predošli krvácaniu, pacienti dostanú po zákroku čípky.

Zavolajte nám, aby sme Vám pomohli!

+421 915 482 258
denne od 8:00-20:00 okrem nedele