Odstránenie hemoroidov bez operácie

Tí, ktorí trpia zlatou žilou, sa často pokúšajú riešiť tento problém rôznymi domácimi praktikami, napríklad krémami alebo sedavými kúpeľmi. Dlhodobo sa takto prejavy choroby nedajú odstrániť a čo viac, stav sa často takýmto „liečením“ zhorší. Je dôležité si uvedomiť, že čím skôr sa obrátite na lekára, tým ľahšie sa z choroby vyliečite.

NAŠÍM HLAVNÝM CIEĽOM JE KONEČNÉ VYLIEČENIE CHOROBY BEZ CHIRURGICKÉHO ZÁKROKU A BEZ BOLESTI

A preto, pri prvom vstupnom vyšetrení určíme najprv štádium, v ktorom sa stav hemoroidov nachádza.

Dôležité je zistiť, či ide skutočne o hemoroidy. Väčšina pacientov si spája všetky problémy konečníka so zlatou žilou. Čím skôr vieme problém diagnostikovať, tým dôjde k menším komplikáciám a liečenie je rýchlejšie, ľahšie a menej bolestivé.

Je nevyhnutné zdôrazniť, že neliečime štádiá choroby ale jej príznaky! Mastičky, čapíky a nekonečne omieľaný Detralex, nevyliečia zlatú žilu, len stlmia jej príznaky. Čím dlhšie odkladáme konečné zmysluplné riešenie, tým viac choroba pokročí a spôsobí nám viac ťažkostí.

Sme odhodlaní liečiť chorobu natrvalo, bez ohľadu na to, v akom je štádiu. Dôležitá je strava bohatá na vlákninu, dostatok tekutín a umývanie sa po stolici, namiesto použitia toaletného papiera.

I. ŠTÁDIUM

Liečenie nie je nevyhnutné. Problém sa často vyrieši diétou a zmenou hygienických návykov. Pri opakovanom krvácaní však odporúčame ambulantné liečenie. V takom prípade elastickú Barronovu ligatúrú, ktorú kombinujeme fotokoogutáciou infračerveným žiarením . Kombinované použitie oboch liečebných metód prináša lepšie, trvalejšie výsledky. Špeciálnym zariadením podviažeme hemoroidálne uzlíky gumenými bandážami. Tieto bandáže sa o niekoľko dní z tela vyplavia spolu so stolicou. Liečba nie je bolestivá.

II. ŠTÁDIUM

Používame kombináciu hore uvedených liečebných metód. Hemoroidy v druhom štádiu odporúčame v každom prípade liečiť ambulantne.

III. ŠTÁDIUM

Liečba je vo väčšine prípadov riešená ambulatne. Všeobecne platí, že sa použije elastická barronova ligatúra a fotokoogutácia infračerveným žiarením. Ak si to daný prípad vyžaduje, doplníme tieto opatrenia mini invazívnymi chirurgickými zákrokmi. Dajú sa vykonať v priebehu pár minút použitím lokálnej anestézie. Operačné riešenie v nemocnici je len veľmi zriedka indikované. V niektorých prípadoch, keď slizničné cípy vo veľkej miere alebo dookola prolabujú, odporúčame operačný zákrok Longo. V tomto prípade sme referenčným pracoviskom v našej krajine. Ak je operácia podmienená, dosahujeme výborné výsledky. Naším cieľom je rýchle, trvalé a bezpečné riešenie problému.

IV. ŠTÁDIUM

Nezľaknite sa pomenovania tohto štádia! Riešením je väčšinou jednoduchý ambulantný minizákrok.

OBRÁŤTE SA NA NÁS S DÔVEROU!

Tradičné chirurgické zákroky na liečenie hemoroidov indikujeme len zriedka.

Zavolajte nám, aby sme Vám pomohli!

+421 915 482 258
denne od 8:00-20:00 okrem nedele