Rektoskopia: patrí k endoskopickým vyšetreniam. Tuhým rektoskopom, alebo flexibilným kolonoskopom sa vyšetruje koncová časť hrubého čreva do hĺbky cca 20cm. Endoskop sa zavedie cez konečník do uvedenej hĺbky. Vyšetrenie nie je náročné a ani bolestivé, trvá cca 5 minút, pri endoskopickom zákroku (polypektómia, odber viacerých vzoriek sliznice na histologické vyšetrenie),trvá dlhšie.

Príprava: pacient pred rektoskopickým vyšetrením nepotrebuje špeciálnu prípravu. Dobré je však, ak mal pacient pred vyšetrením stolicu. Vo výnimočných prípadoch je potrebné podať vysokú klyzmu. Pri podozrení na zápalové ochorenie konečníka ,resp. hrubého čreva, nie je klyzma vhodná, môže dráždiť sliznicu hrubého čreva a skresliť výsledok vyšetrenia.

Indikácia: indikáciou na vyšetrenie sú: čerstvá krv spozorovaná pri stolici na toaletnom papieri, v záchodovej mise, bolesti ,tlaky alebo iné nepríjemné pocity v konečníku,na veku nezáleží. Keďže rektoskopia je veľmi simplexné a nezaťažujúce vyšetrenie, mala by byť vykonaná vždy pri diskomforte v oblasti konečníka.

Cena: 20€.

service-icon-2

Zavolajte nám, aby sme Vám pomohli!

+421 915 482 258

denne od 8:00-20:00 okrem nedele